• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nevsehirkent.rehberim.77
  • https://twitter.com/NevehirKentRehb

GÜLFA YUFKA
ONLİNE ALIŞ VERİŞ MAĞZASI
KERVAN HATAY DÖNER
ONLİNE NEVŞEHİRE SİPARİŞ
KAMER ELEKTRONİK
ONLİNE ALIŞ VERİŞ MAĞZASI
MUSTİ MÜZİK MARKET
ONLİNE ALIŞ VERİŞ MAĞZASI
MİMOZA ALIŞ VERİŞ
ONLİNE ALIŞ VERİŞ MAĞZASI
Online Hizmetler

Hastane Online


Nevşehirde Emlakçılar

Nevşehirde Galeri

Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.486832.6170
Euro34.601234.7398
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam125
Toplam Ziyaret869590

Eve Teslim Kitap Projesi

Toplumun her üyesine eşit hizmet sunmak halk kütüphanelerinin başlıca amacıdır. Bu amaç doğrultusunda, halk kütüphanelerinin çeşitli fiziksel engelleri olan ve yerleşik kütüphaneyi doğrudan kullanamayan okuyuculara da hizmet vermesi gerekmektedir.
Ülkemizde hiçbir şekilde kütüphane hizmetlerinden yararlanamayan, hayatlarını eve bağımlı olarak devam ettirmek durumunda olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bu Proje ile eve bağımlı vatandaşlarımıza kütüphane hizmetinin verilmesi amaçlanmaktadır.

18 Temmuz 2006 tarihinde Ulaştırma Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Bakanlar düzeyinde Protokol imzalanarak Proje 20 pilot ilde uygulamaya konulmuştur.

Projenin uygulandığı iller ;
Aksaray, Amasya, Balıkesir, Bartın, Batman, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Isparta, Kırıkkale, Kırşehir, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Uşak  
Ödünç kitap almak isteyen eve bağımlı okuyucu, isteğini telefon, internet veya bir yakını aracılığıyla kütüphaneye bildirmektedir. Kütüphaneye gelen PTT görevlisine kitap poşet içerisinde verilerek en kısa zamanda okuyucuya ulaştırılmaktadır. Kitap, kütüphaneye tekrar PTT aracılığıyla iade edilmektedir.

Ulaşım giderleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünce karşılanmaktadır.
Okuyucuların istediği kitap kütüphanede mevcut değilse, söz konusu kitap diğer kütüphanelerden ödünç alınarak, yerel imkanlarla veya gönüllü kuruluşlarla işbirliği yapılarak sağlanmaktadır.

BASIN DUYURUSU

Toplumun her üyesine eşit hizmet sunmak halk kütüphanelerinin başlıca amacıdır. Bu amaç doğrultusunda, halk kütüphanelerinin çeşitli fiziksel engelleri olan ve yerleşik kütüphaneyi doğrudan kullanamayan okuyuculara da hizmet vermesi gerekmektedir. Bu hizmet, konuşan kitaplık bölümleri, geçici koleksiyon ve gezici kütüphane ile yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Ancak ülkemizde hiçbir şekilde kütüphane hizmetlerinden yararlanamayan, hayatlarını eve bağımlı olarak devam ettirmek durumunda olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımız bulunmaktadır.
Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel  Müdürlüğü ve PTT Genel Müdürlüğü işbirliği ile kütüphane hizmetlerinden yararlanamayan eve bağımlı hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza, kitaplardan evlerinde yararlanması amacıyla sadece İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından ödünç kitap verme hizmeti verilecektir.
Ödünç kitap almak isteyen eve bağımlı okuyucu, isteğini telefon veya bir yakını aracılığı ile kütüphaneye bildirecektir. Kütüphaneye gelen PTT görevlisine kitap poşet içerisinde verilerek en kısa zamanda okuyucuya ulaştırılması sağlanacaktır. Kütüphane görevlisi ve PTT görevlisi tarafından imzalanan “Kütüphane Materyalini Kullanıcıya Teslim Makbuzunu“ imzalayan okuyucu kitabı teslim alacaktır. Kitabı iade etmek istediğinde ise, kütüphaneye haber vererek, gelen PTT görevlisine aynı poşete koyarak teslim edecektir. Okuyucu ve PTT görevlisi tarafından imzalanan “ Kütüphane Materyalini Kütüphaneye iade Makbuzu” kitap kütüphaneye geldiğinde kütüphane personeli tarafından imzalanarak işlem tamamlanacaktır.
İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ile Nevşehir PTT Başmüdürlüğü arasında yapılan görüşmelerde varılan mutabakat sonucu ödünç kitap verme işleri haftada iki gün ( Salı ve Perşembe ) olarak belirlenmiştir. Bu hizmetimiz sadece İl Merkezi içerisinde geçerlidir. Bu konuda daha çok bilgi almak isteyen İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne başvurabilir. Kamuoyuna duyurulur.

İrtibat Adresi :
Yeni Kayseri Caddesi
Kültür Merkezi
Tel: 0384 21312461670 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Youtube Abone Ol
Tanıtım Videoları
ESKİ ZAMANDA YAŞAM

PERİBACASI OLUŞUMU

NEVŞEHİR ÜNİVERSİTE TANITIM

DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ
Nevşehirde Vefat Haberi

Nevşehir de Namaz Vakti
Nevşehirde Ara