• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/nevsehir.kentrehberim
  • https://twitter.com/NevehirKentRehb
Translate this site

 

Öğrenci Bilgi SistemiE-Ulaşım Bileti Al
 

Online Hizmetler


Hastane Online


E-Randevu Talep Formu

Nevşehir de Namaz Vakti

Facebook

Nevşehir Kent Rehberim sitesini beğenmeye davet ediyoruz.

Twitter Hesabı

Lazerle Böbrek Taşı Kırma Cihazı Nevşehir'de Hizmete Girdi

Nevşehir de bir ilk, Nevşehir Devlet Hastanesi Üroloji Kliniğinde kullanılmak üzere böbrek taşı ameliyatları için lazer ile taş kırma cihazı alındı.

Nevşehir de Sağlık Hizmetlerinde bir ilk, Nevşehir Devlet Hastanesi Üroloji Kliniğinde kullanılmak üzere böbrek taşı ameliyatları için lazer ile taş kırma cihazı alındı. Son teknoloji cihazlar ile hastalarımız artık lazerle böbrek taşından kurtulacaklar.

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Nevşehir Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr.Halil Kızılöz, hastaneye yeni kazandırılan cihazın teknik özellikleri açısından Nevşehir'de bir ilk olduğunu vurgulayarak şu bilgileri verdi: "Böbreği mesaneye bağlayan idrar kanalındaki taşların ve böbrek taşlarının tedavisinde kullanılan "Holmium lazer" dünyada artık standart tedavidir.Holmium lazer, bu taşları büyük bir etkinlikle kırabilen bir teknolojidir.Böbrek taşı olan hastalarımız ameliyathane ortamında daha rahat ve açık cerrahiye gerek kalmadan böbrek taşlarından kurtulacaklar, Böbrek taşlarının tedavisinde asıl amaç böbreğe en az zarar vererek tam anlamıyla taşsızlık sağlamaktır.Diğer işlemlere göre daha yüksek başarı elde ediliyor. Holmium lazer ile yapılan üreter taşı ameliyatları hasta için büyük bir konfor sağlar. Hasta ameliyatın olduğu günün akşamında evine gidebilir.Vücutta herhangi bir kesi olmadığından ameliyat sonrası dönem açık cerrahi tekniklere göre daha az ağrı çekilmesini sağlar. Tek veya birkaç seansta tedavi tamamlanır.Yakın zamana kadar sadece idrar kanalındaki taşların tedavisinde kullanılan Holmium lazer, flexible (bükülebilir veya kıvrılabilir) üreterorenoskopların kullanıma girmesiyleartık böbrek içinde yerleşmiş taşlarda da etkin bir tedavi sağlar. Böbreğin iç kısmındaki idrar toplayıcı sistemde yerleşmiş taşlara bu flexible aletlerle ulaşılır ve taşlar Holmium lazer kullanılarak kırılır. Büyük taş parçaları özel aletlerle tutularak vücut dışına çıkarılabilir. Kalan küçük parçalar da idrar ile vücut dışına atılır.” dedi.

Genel Sekreter Uzm. Dr. Muhammet Çömçe “Nevşehir Devlet Hastanesine kazandırılan Holmium Lazer Cihazı,taş tedavisinde en son kullanılan teknolojidir. Bilinen en güçlü ve en güvenli taş kırma cihazıdır. Böbrek ve idrar yolları taşlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Taşın rengine veya bileşimine bağımlı olmaksızın tüm taşlara etki göstermektedir.Tüm Halkımıza Hayırlı olsun.” dedi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   233 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nevşehirde Vefat Haberler

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.74544.7644
Euro5.48915.5111
Nevşehirde Ara 

Günün Manşet Haberi


Gazete Sayfaları


Son Dakika Haber
İlk Türk Robot

Kayıtlı Mobil Hat Sorgulama

Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 26° 14°
Gönül Elçisi Olun?

Saat
Bu Ay Ne Etkinlik Var
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret633764
Site Haritası